Amikor a legsúlyosabb diagnózissal kell szembesülnöd

Zsolt 34:18-21; Zsolt 23:4; Zsolt 112:7

Akik az Úrhoz kiáltanak, azokat meghallgatja, és kimenti őket minden bajból. Közel van az Úr a megtört szívűekhez, és a sebzett lelkűeket megsegíti. Sok baj éri az igazat, de valamennyiből kimenti az Úr. Megőrzi minden csontját, egy sem törik el közülük.
Ha a halál árnyéka völgyében járok is, nem félek semmi bajtól, mert te velem vagy: vessződ és botod megvigasztal engem.
Nem fél a rossz hírtől, erős a szíve, bízik az ÚRban.

Az élet legnagyobb ütéseinek egyike diagnózis formájában érkezik. Rák. Krónikus betegség. Rokkantság. Fájdalom. Fertőzés. Ez meredek lejtőre állíthat minket. Ugyanakkor ezek semmiféle meglepetést nem okozhatnak Istennek, ami a rossz hírek közepette is emlékeztethet minket arra, hogy még így sem kell félnünk. Bízhatunk benne.

Imádkozz azért, hogy Isten töltse meg a szívedet bizonyossággal, hogy hordoz és megtart téged ennek az életnek a legkeményebb időszakaiban is. Adj hálát neki előre a gyógyításért és a megerősítésért. Higgy Igéjének ami biztosít téged arról, hogy ő „közel van a megtört szívűekhez és a sebzett lelkűeket megsegíti”.

Gyülekezetünk elérhetőségei:

Címünk: 2360 Gyál, Zrinyi u. 33
Telefon: 06-29-340-531
E-mail címünk: hivatal@gyaliref.hu
Az egyházközség számlaszáma: 64400044-10408234
A lelkész hivatal nyitvatartási ideje: Kedd-Péntek: 16:00-18:00


Térkép:

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Hétköznapok ünnepei

Gyáli Református Egyházközség (@gyaliref.egyhaz) által megosztott bejegyzés,

© Gyáli Református Egyházközség. Minden jog fentartva.
Free Joomla! templates by Engine Templates
A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Ok