A szerető Mester ígérete

És amikor eljön, leleplezi a világ előtt, hogy mi a bűn, mi az igazság és mi az ítélet.(Jn 16:8)

Ezek a szavak egy értékes ígéret részei, amelyet az áldott Jézus örömmel teljesített síró és szomorkodó tanítványainak. Eljött az idő, amikor az Emberfia előbb a keresztre, majd a mennybe emeltetik fel. Kedves, csodálatosan kedves volt az irgalmas Főpap tanítványaihoz amíg köztük volt. Részvéttel volt gyengeségeik iránt, tanította őket még ellenségei támadása közben is, és helyreigazította őket, amikor eltértek az ő útjától akár elvben, akár a gyakorlatban. Nem szolgáknak hívta őket, nem is bánt velük, hanem barátokként kezelte őket, és időről időre kijelentette nekik a titkait. Megnyitotta az értelmüket, hogy érthessék az Írásokat, elmagyarázta az Isten Országának rejtett titkait, miközben másoknak példázatokban beszélt. Itt ő lett mindnyájuk szolgájává, és ő ereszkedett le, hogy megmossa a lábaikat. Egy ilyen szerető és kedves Mester gondolatai hosszú időre hatással kell legyen rájuk.

Gyülekezetünk elérhetőségei:

Címünk: 2360 Gyál, Zrinyi u. 33
Telefon: 06-29-340-531
E-mail címünk: hivatal@gyaliref.hu
Az egyházközség számlaszáma: 64400044-10408234
A lelkész hivatal nyitvatartási ideje: Kedd-Péntek: 16:00-18:00


Térkép:

 

Copyright © 2013 Gyáli Református Gyülekezet. Minden jog fenntartva.

A Joomla! a GNU/GPL licenc alatt kiadott szabad szoftver.
Fordította a Magyar Joomla! Felhasználók Nemzetközi Egyesülete

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Hétköznapok ünnepei

Gyáli Református Egyházközség (@gyaliref.egyhaz) által megosztott bejegyzés,

© Gyáli Református Egyházközség. Minden jog fentartva.
Free Joomla! templates by Engine Templates
A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Ok